amazonwliczbach.pl

Zatroszcz się o swoje dno miednicy

Zatroszcz się o swoje dno miednicy

13.01.2024, 13:28

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub też nazywane mięśniami Kegla, to bardzo istotna partia mięśniowa, która jest odpowiedzialna między innymi za utrzymanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Mięśnie te utrzymują też w prawidłowej pozycji narządy mieszczące się w miednicy. Oprócz tego, że powinny być one mocne i sprawne, każdy bez wyjątku powinien zatroszczyć się o to, aby nie były przesadnie napięte. Nie da się także ukryć, że mięśnie dna miednicy nadzorują właściwe utrzymanie moczu w naszym pęcherzu a także poszczególnych narządów w jamie brzusznej.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w adekwatny sposób bardzo staramy się ziszczać możliwie najbardziej owocne fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, klientom z problemami ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi. Przy tego rodzaju trudnościach ogromnie ważny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

W dodatku, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy także warto zwrócić szczególną uwagę. Na siedząco, na stojąco jak i na leżąco również istnieje możliwość ich wykonywania. Fakt odnoszący się do tego, że przerwa między skurczami powinna być szacunkowo tak samo długa jak sam skurcz, podczas wprowadzania kilku powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest równie istotny. Kiedy uzyskamy efektywność, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy zasadniczo w każdej możliwej sytuacji, na przykład w trakcie wracania autobusem do domu lub siedząc przed komputerem. Regularne ćwiczenia wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to ogromnie ważne w okresie ciąży.}

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij