amazonwliczbach.pl

Mięśnie dna miednicy - dlaczego są tak istotne w naszym organizmie?

Mięśnie dna miednicy - dlaczego są tak istotne w naszym organizmie?

14.01.2024, 13:28

Trzeba być świadomym tego, że jeżeli mowa o mięśniach dna miednicy, lub też nazywane mięśniami Kegla, to ogromnie ważna grupa mięśniowa, która jest odpowiedzialna między innymi za utrzymanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Takowe mięśnie utrzymują również w właściwej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Oprócz tego, że powinny być one sprawne i mocne, każdy bez wyjątku powinien zadbać o to, aby nie były nadmiernie napięte. Mięśnie dna naszej miednicy pilnują utrzymanie moczu w ludzkim pęcherzu oraz innych poszczególnych narządów w jamie brzusznej, czego niewątpliwie nie da się również ukryć.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w właściwy sposób staramy się dokonywać najbardziej pozytywne - jak to tylko możliwe - fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać pomoc na najwyższym poziomie, klientom z problemami urologicznymi, ginekologicznymi oraz proktologicznymi. W tego typu trudnościach ogromnie istotny jest aspekt związany z osobistym podejściem do każdego pacjenta bądź też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Oprócz tego, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy także warto zwrócić uwagę. Można je wykonywać zarówno na leżąco, na siedząco jak i na stojąco. Fakt odnoszący się do tego, że przerwa między skurczami powinna być mniej więcej tak samo długa jak sam skurcz, w trakcie prowadzenia powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest równie znaczący. Podczas gdy uzyskamy wprawę, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy po prawdzie w każdej możliwej sytuacji, chociażby w trakcie wracania autobusem do domu bądź też siedząc przed komputerem. Dobrze wykonywane ćwiczenia wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to szczególnie ważne.}

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij