amazonwliczbach.pl

Jakie funkcje spełnia dno miednicy?

Jakie funkcje spełnia dno miednicy?

12.01.2024, 14:49

Warto mieć świadomość tego, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub też nazywane jako mięśnie Kegla, to bardzo ważna grupa mięśni, która odpowiedzialna jest między innymi za utrzymanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Wspomniane mięśnie utrzymują też w poprawnej pozycji narządy które znajdują się w naszej miednicy. Oprócz tego, że powinny być one sprawne oraz mocne, właściwie każdy z nas powinien zadbać o to, aby nie były aż nazbyt napięte. Mięśnie dna naszej miednicy pilnują utrzymywanie moczu w ludzkim pęcherzu i dodatkowo wybranych narządów w brzusznej jamie, co trudno również ukryć.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w sprawny sposób bardzo staramy się wykonywać możliwie najbardziej przyjemne efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, pacjentom z problemami ginekologicznymi, urologicznymi a także proktologicznymi. W tego rodzaju niedogodnościach ogromnie istotny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Co więcej, pożądane byłoby zwrócić szczególną uwagę na określone ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Na leżąco, na siedząco jak i na stojąco też można je wykonywać. Fakt dotyczący tego, iż przerwa pomiędzy skurczami powinna być w przybliżeniu tak samo długa jak skurcz, w trakcie prowadzenia serii skurczów mięśni dna miednicy jest równie istotny. Gdy dojdziemy do wprawy, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy praktycznie w każdej sytuacji, przykładowo w trakcie wracania autobusem do domu bądź też siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia systematyczne wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Podczas ciąży jest to szczególnie ważne.}

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij